PONIEDZIAŁEK: Najlepiej i najgorzej opłacane stanowiska w firmach produkcyjnych w okresie I-V 2009 r.


W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, kadra są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.

Energomontaż środek dnia liczy, że w 2010 roku jego przychody wzrosną o 20 proc. zarówno na poziomie jednostkowym, jak i całej grupy kapitałowej. spółka chce sypnąć część mieszkań na osiedlu w Katowicach za 40 mln zł - poinformował szef spółki Andrzej Hołda. WIG20 na zamknięciu sesji w czwartek wzrósł o 2,44 proc. i wyniósł 2119,79 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł bieg akcji 238 spółek, 82 spadł, 31 nie zmienił się. Akcjami 3 firm nie handlowano. W dwóch pierwszych kwartałach 2009 roku rozwój oszczędny Australii wyniósł statystycznie 0,45 proc. PKB. W dobie kryzysu dodatnia wartość tego wskaźnika jest zjawiskiem osobliwym wśród krajów wysokorozwiniętych.Ruda Śląska przejmuje pełną kontrolę nad budową parku wodnego w tym mieście. Z inwestycji, której cena wyniesie ok. 80 mln zł, wycofał się dotychczasowy kontrahent prywatny - interes Miastoprojekt Wrocław. Notowania złotego w minionym tygodniu podlegały sporym wahaniom. lecz bieg EUR/PLN przez większa część czasu poruszał się w przedziale 4,0600-4,1300, to dynamika i częstotliwość zmian ówczesny wysokie. Bez wpływu na wartość PLN pozostały dane z lokalny o wzroście PKB w pierwszym kwartale bieżącego roku - wyniósł on 3,0 proc. r/r, co było zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. złoty przez większość tygodnia podążał za zmiennymi nastrojami na rynku globalnym. Około 5,4 mld zł przychodów z prywatyzacji za trzy pierwsze danie miesiące tego roku to jadalny efekt - oceniają eksperci. Zdaniem Ireneusza Jabłońskiego z centrum im. Adama Smitha nie ma zagrożeń dla realizacji planu przewidzianego na ten rok - w wysokości 25 mld zł.

Mija gdyż 25 lat od chwili zarejestrowania pierwszego adresu internetowego z końcówką .com.

Niewielkim umocnieniem dolara zakończył się ubiegły tydzień. Amerykańska waluta nieznacznie odrobiła straty, w czasie gdy indeksy giełdowe odnotowały lekkie spadki. Opublikowane dane miały pozytywny charakter. Hellada zapowiada emisję 10-letnich obligacji i chce, by związek Europejska pomogła jej zredukować koszty pożyczania pieniędzy na rynku. Ateny wybrały już 5 banków, które przeprowadzą drugą w tym roku emisję obligacji - są pośród nich HSBC i Barclays Capital.

Unijna akcyza mocniej przetrzepie kieszenie palaczy. "Rzeczpospolita" cytuje eksperta podatkowego, kto omawia zmiany w sposobie opodatkowania papierosów i tytoniu, jakie wchodzą w obecność z początkiem przyszłego roku. Podwyżki podatku będą rozłożone na lata - ale będą dotkliwe. prezes rady ministrów Donald Tusk ocenił po wtorkowym spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem, że jest traf na rychłe zakończenie negocjacji i podpisanie kontraktu na dodatkowe dostawy rosyjskiego gazu do Polski. Problemy są, ale mają one charakter "bardziej techniczny" - powiedział Putin. Do problemów zaliczył kwestię udziałów pomiędzy Polską a Rosją w spółce EuroPolGaz, eksploatującej krajowy odcinek gazociągu Jamał. Trzy wykroczenia - i po nieomal jazdy. dopiero co upieczeni kierowcy przez dwa lata od uzyskania prawa jazdy będą pod specjalnym nadzorem. jeżeli w ciągu 24 miesięcy popełnią trzy wykroczenia, to stracą uprawnienia do prowadzenia auta. Projektem zmiany przepisów we wtorek ma zająć się rząd.zeszły dzień 2009 roku upływa pod znakiem umocnienia złotego. W środek dnia za dolara należy było zapłacić 2,8499 zł, za euro 4,1076 zł, niemniej jednak za szwajcarskiego franka 2,7669 zł. To adekwatnie 3 gr, 2,3 gr i 1,1 gr mniej niż wczoraj na zamknięciu. jankeski dolec jest mocno niedowartościowany, w następstwie tego jego tok znacząco wzrośnie - ocenia Sophia Drossos, analityczka walutowa Morgan Stanley. ilość stresu związanego z pracą wyraźnie wzrósł w okresie kryzysu gospodarczego. Przeprowadzone z wykorzystaniem firmę Regus ogólnoświatowe badania ujawniły, że 58 proc. przedsiębiorstw na całym świecie odnotowało wzrost poziomu stresu wśród swoich pracowników. napięcie negatywnie odbija się na efektywności osób, których dotyka, a co za tym idzie - także i całej organizacji. Według przeprowadzonych przez Extended DISC badań, polscy kadra należą do ścisłej czołówki w tym niechlubnym rankingu.

Fala kradzieży w polskich firmach


Polskie firmy raz za razem częściej padają ofiarami oszustw pracowników. Z raportu Euler Hermes wynika, że komplikacja ten dotyka bez mała wszystkich przedsiębiorstw. Co siódma firma ma straty przekraczające 200 tys. zł, a co trzecia - w górę 100 tys. zł.

USA więcej produkują


Produkcja przemysłowa w USA we wrześniu wzrosła o 0,7 proc., po wzroście w sierpniu 2009 o 1,2 proc. po korekcie - podała w piątek amerykańska dystans Federalna (Fed). To skutek lepszy niż oczekiwali analitycy.

Zima - trudny trwanie dla naszych portfeli


Polacy uważają, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie nastąpią pozytywne zmiany na rynku pracy, są bardziej niż zanim miesiącem skłonni do oszczędzania - wynika z październikowego badania Barometru Nastrojów Konsumenckich GfK.

wystarczy nowych inwestycji w Polsce?


Proponowany przez resort finansów wzorzec ws. specjalnych stref ekonomicznych przypadkiem uprzedzić firmy do inwestowania w Polsce oraz zmusić część tych, które już ulokowały swoją aktywność w strefach, do wycofania się z naszego kraju - uważają eksperci Deloitte.

To wówczas pipa


Najgorszy w historii początek roku budżetowego za oceanem. W październiku - czyli w pierwszym miesiącu roku budżetowego - deficyt w USA przekroczył 176 miliardów dolarów. To pod tym względem był to piąty najgorszy łysek w całej historii USA. Analitycy spodziewali się 150 miliardów dolarów pod kreską.

hydraulik Miasto stołeczne Własny, usługi hydrauliczne Syreni twierdza, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Twierdza ponad Wisłą, hydrauliczna sukurs na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, usuwanie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Lokalny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, sukurs hydrauliczna Syreni twierdza, usuwanie hydraulik Warownia powyżej Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa sukurs hydraulika na terenie

hydraulik Warszawa

Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Warownia powyżej Wisłą, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Syreni warownia, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Lokalny, Miasto stołeczne Lokalny 24h, wsparcie hydrauliczna Syreni twierdza, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni twierdza, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Miasto stołeczne Lokalny, alarm hydrauliczne Warszawa usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Miasto stołeczne Krajowy, hydraulik Syreni twierdza, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Lokalny, hałas hydrauliczne Miasto stołeczne Własny