PONIEDZIAŁEK: Najlepiej i najgorzej opłacane stanowiska w firmach produkcyjnych w okresie I-V 2009 r.


W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, pracownicy są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.

Getin Noble bank przewiduje, że zamiast wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy może decydować się na okup własnych akcji - poinformował p.o. prezesa banku Krzysztof Rosiński. Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do negocjacji o kupnie 52,7 proc. akcji Ruchu podmiot, który złożył ofertę wiążącą - poinformował PAP Maciej Wewiór, eksponent resortu. Denmark's second biggest bank, Jyske Bank, aims to raise nearly 1.2 billion Danish crowns ($239 million) by issuing new stock to existing shareholders, the bank said on Sunday.drużyna Lotos od piątku 21 sierpnia podwyższa ceny paliw - poinformowało w czwartek gabinet prasowe spółki. W piątek amerykańskie władze regulacyjne zamknęły trzy kolejne banki: Republic Federal Bank (National Association), SolutionsBank natomiast Valley Capital Bank. To oznacza, że łączna wolumen banków, które upadły w 2009 roku, wzrosła do 133, poinformowała Federalna spółka Ubezpieczenia Depozytów (Federal Deposit Insurance Corp, FDIC). WZA Asseco Business Solutions uchwaliło wypłatę dywidendy z zysku za 2009 r. w wysokości 0,75 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Od stycznia do października kwota nowych mieszkań (w tym domów) oddanych do użytku była wyższa o 4,1 proc. niż w tym samym okresie 2008 roku - podał GUS. W ujęciu 12 miesięcy (od listopada 2008) wielkość ta jest o 10,3 proc. wyższa.

Po ubiegłotygodniowych informacjach z USA i Chin przywiązanie łączny przypadkiem zostawać kiepski, za pośrednictwem co złoty prawdopodobnie w poniedziałek utrzymywać się w przedziale 4,08-4,10 za euro - oceniają analitycy. Ich zdaniem na rynku obligacji prawdopodobna jest stabilizacja. Od 19 kwietnia notowania Astro na rynku NewConnect zostają zawieszone - poinformowała GPW w piątkowym komunikacie.

Polska, Szwecja i W. Brytania - trzy największe gospodarki UE spoza euro, sprzeciwiają się, by zarządzanie gospodarcze ograniczyć do eurolandu. W dyskusji o dyscyplinie budżetowej Lechistan nie wyklucza zmian traktatu UE - powiedział PAP Mikołaj Dowgielewicz. unia Europejska musi postanowić w tym tygodniu, jak pomóc pogrążonej w kryzysie Grecji, ponieważ w przeciwnym razie europejskiej walucie grozi "poważny wstrząs" - uważa unijny komisarz ds. walutowych i gospodarczych Olli Rehn. Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami indeksów S&P500 natomiast DJIA, które zanotowały zwyżki wynoszące adekwatnie 0,9% i 0,7%.Wall Street zakończyła rok 2009 pierwszym rocznym postępem od dwu lat, choć czwartkowa posiedzenie upłynęła pod znakiem spadków. Źródłem optymizmu była jednak włość krzepa sektora technologii i nadzieja na to, że uzdrawianie gospodarki rokuje lepsze zyski -podaje Reuters. Złoty we wtorek osłabia się do głównych walut. W południe kurs USD/PLN testował liczebność 2,8915 zł, dojrzewać o 2,5 gr w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Kurs EUR/PLN, po wzroście o 1,6 gr, testował liczba 3,9035 zł. W tym roku praca jabłek przemysłowych jest nieopłacalna. Gospodarstwa sadownicze mogą jedynie zapracować na sprzedaży jabłek deserowych, które w tym sezonie są niepomiernie dobrej jakości - uważa zwierzchnik Związku Sadowników RP poseł Mirosław Maliszewski (PSL).

Czy LOT pójdzie w obce ręce?


Do Ministerstwa Skarbu Państwa wpływają od potencjalnych inwestorów zapytania o porcja w prywatyzacji PLL LOT - powiedział wczoraj PAP wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Dodał, że chodzi także o inwestorów branżowych, jak i finansowych.

Wydatki na kupno okularów (szkieł) korekcyjnych dla pracowników


kredyt bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak niezwykle na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, który ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie.

43 mln zł na budowę szerokopasmowego internetu w Elblągu


43 mln złotych będzie kosztować struktura miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli korzystać z 20 stanowisk bezpłatnego dostępu do internetu oraz z 8 hotspotów, inaczej obszarów bezprzewodowego dostępu do sieci.

Łódź: siedem osób, w tym b. prezesów spółek, zatrzymała ABW


Siedem osób, podejrzanych o oszustwa, zatrzymali we wtorek funkcjonariusze łódzkiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wśród zatrzymanych są m.in. b. prezesi znanych spółek w Łodzi. Pięć osób jest podejrzanych o udział w grupie przestępczej.

KBC TFI planuje uruchomić w 2010 roku kilkanaście nowych produktów


KBC TFI planuje w 2010 roku uruchomić kilkanaście nowych produktów. obecnie KBC TFI prowadzi subskrypcję dwóch produktów, a poprzednio końcem roku ma być utworzony jeszcze jeden fundusz. Wyniki TFI na basta roku będą pozytywne. Towarzystwo oczekuje kontynuacji dobrej koniunktury na giełdach - poinformowali przedstawiciele KBC TFI.

hydraulik Miasto stołeczne Własny, usługi hydrauliczne Syreni twierdza, całodobowa pomoc hydraulika na terenie Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Syreni twierdza, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Twierdza ponad Wisłą, hydrauliczna sukurs na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, usuwanie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Lokalny, Miasto stołeczne Krajowy 24h, sukurs hydrauliczna Syreni twierdza, usuwanie hydraulik Warownia powyżej Wisłą, usługi hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, całodobowa sukurs hydraulika na terenie

hydraulik Warszawa

Warszawy, usuwanie awarii hydraulicznych 24h Warownia powyżej Wisłą, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Syreni warownia, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, ścieranie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Lokalny, Miasto stołeczne Lokalny 24h, wsparcie hydrauliczna Syreni twierdza, usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Syreni warownia, hydraulik Syreni twierdza, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, wsparcie hydraulik 24h Miasto stołeczne Lokalny, alarm hydrauliczne Warszawa usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Miasto stołeczne Krajowy, hydraulik Syreni twierdza, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Miasto stołeczne Lokalny, hałas hydrauliczne Miasto stołeczne Własny